School Name      A-D        E-G       H-K       L-R       S-Z

  East Barnet School, Barnet, North London.
  Cameron Lancaster
Oliver Turner
  East Bergholt School, Colchester, Essex.
  Blake Saker
  Earlsmead Primary School, Tottenham, North London.
  Robert Anton
  Eastbury Comprehensive, East Ham, London.
  Saulo Asajile
  Eastwood Academy, Southend-on-Sea, Essex.
Cameron Carter-Vickers
  Eden SDA School, Ealing, North-West London.
Kallum Cesay
  Edenham High School, Croydon, South London.
Peter Garland
  Edgware School, Edgware, Middlesex.
Fred Barwick
Gary Hyams
  Edmonton County School, Edmonton, North London.
Ian GilzeanMarcel McKieZenon Stylianides
  Edward Orme Secondary School, Newcastle-under-Lyme, Staffordshire.
Ian Moores
  Eglwys Newydd Primary School, Whitchurch, Cardiff, South Wales.
Gareth Bale
  Elmlea Junior School, Stoke Bishop, Bristol.
Gary Mabbutt
  Elliott’s Green Grammar School, Northolt, Middlesex.
Steve Perryman
  Emerson Park Academy, Hornchurch, Essex.
Josh Oluwayemi
  Emerson Park Secondary, Hornchurch, Essex.
Craig Bickles
John Cheesewright
  Emmet Technical College, Dublin.
Jimmy Holmes
  Enfield Grammar School, Enfield, Middlesex.
Jonathan Dinzeyi
Danny Foot
Danny Foster
Chris Herron
David Hutton
Romaine Mundle
Chris Riley
Jack Roles
Steve Sedgley
Ramil Sheriff
Kevin Stewart
Andy Theodosiou
Jake Livermore
  Enfield Secondary School, Enfield, Middlesex.
Ryan Mason
  Epping Forest High School, Loughton, Essex.
John Moncur
Simon Smith
Leon Townley
  Epsom & Ewell High School, Epsom, Surrey.
Chris Landon
  Erith Comprehensive School, Erith, Kent.
Mark Parsons
  Erkenwald School, Dagenham, Essex.
Gary Anderson
Chris Harvey
  Ernest Bevin College, Tooting, South London.
Owen Price
Sean Davis
  Fanshawe School, Dagenham, Essex.
Martin Peters
  FA School of Excellence, Lilleshall, Shropshire.
Nick Barmby
Spencer Binks
Sol Campbell
Darren Caskey
Stephen Clemence
Hung Dang
Jason Hall
Danny Hill
Scott Houghton
Junior McDougald
Ollie Morah
Ian Walker
  Finchley Catholic School, Finchley, North London.
Christian Maghoma
Chris Paul
  Fisherrow Primary School, Musselburgh, Midlothian, Scotland.
John White
  Forest Academy, Hainault, Essex.
Thimothee Lo-Tutala
  Forest School, Walthamstow, East London.
Zach Simons
  Forest Lodge School, Collier Row, Romford, Essex.
Ian Crook
  Forest School, Winersh, Berkshire.
Tyrell Ashcroft
  Fortismere School, Muswell Hill, North London.
Jordan ArcherAxel Piesold
  Foundry Lane Primary School, Southampton.
Martin Chivers
  Friends School, Lisburn, Northern Ireland.
Stephen Robinson
  Friern Barnet School, Barnet, Herts.
Jeremy Kyezu
  Fulbrook Comprehensive School, Weybridge, Surrey.
Martin Simmonds
  Gable Hall School, Corringham, Essex.
Stephen Dobson
David Lee
James Lee
  Gabalfa Primary School, Cardiff, Wales.
Terry Yorath
  Gallowflat Secondary School, Rutherglen, Glasgow, Scotland.
Steve Archibald
  Gaynes School, Upminster, Essex.
Clive Allen
Alexander McQueen
  George Greens School, Isle of Dogs, East London.
Stephen Mills
  George Monoux Secondary School, Walthamstow, East London.
Andy Polston
John Polston
Teddy Sheringham
  GGSK College, Chigwell, Essex.
Dylan Duncan
  Gifford Junior School, Northolt, Middlesex.
Steve Perryman
  Gladesmore Community School, Tottenham, North London.
Robert Anton
  Gladstone Road Junior School, Scarborough, North Riding of Yorkshire.
Bill Nicholson
  Glenafan School, Port Talbot, South Wales.
Darren Davies
  Glenfrome Junior School, Bristol.
Gary Mabbutt
  Glengall Road School, Isle of Dogs, East London.
Ivan Broadis
Walter Bugg
  Godalming County Grammar School, Godalming, Surrey.
Ron Reynolds
  Goffs-Churchgate Academy, Goffs Oak, Herts.
Dante Orr
  Goffs School, Goffs Oak, Herts.
Jamie Slabber
  Great College Street School, Westminster, London (now Westminster School).
Bert Badger
  Great Cornard Upper School, Sudbury, Suffolk.
Ian Walker
  Greig City Academy, Hackney, East London.
Japhet Tanganga
  Greenhills College, Dublin, Republic of Ireland.
Mark Yeates
  Greenwich High School, Connecticut, USA.
Jim Brown