School Name      A-D        E-G       H-K       L-R       S-Z

. Sackville School, East Grinstead, Sussex.
James Evans
Allan Tait
. Salisbury School, Edmonton, North London.
Greg Howell
. St. Aidans School, Sunderland.
Micky Hazard
. St. Alban’s Catholic Primary School, Harlow, Essex.
Glenn Hoddle
. St. Albans School, St. Albans, Herts.
Kane Vincent-Young
. St. Aloysius Schhol, Highgate, North London.
Andrew Burke
Paul Ellis
Sammy Rothwell
. St. Augustine CE High School, Maida Vale, North-West London.
Yaser Kasim
. St. Bede’s College, Manchester.
Herbie James
Roman Egan-Riley
. St. Bernards Secondary School, Bethnal Green, East London.
Pat Corbett
. St. Bonaventures School, Forest Gate, East London.
John Chiedozie
Jermain Defoe
Clayton Fortune
Chris Hughton
Elliot Krasniqi
. St. Clements Junior School, Notting Hill, West London.
Alan Mullery
. St. Colmans School, Newry, Northern Ireland.
Ciaran Toner
. St. Colomba’s School, Bexleyheath, Kent.
Tobi Omole
. St. Edward’s Comprehensive School, Romford, Essex.
Joe Martin
. St. Helens Mixed Junior School, Swansea, South Wales.
Cliff Jones
. St. Ignatius College, Enfield, Middlesex.
Terry Dixon
Dermi Lusala
Brooklyn Lyons-Foster
Mario Noto
Charlie Owens
. St. Ivo School, St. Ives, Cambridgshire.
Andrew Reynolds
. St. James RC School, Edgware, Middlesex.
Peter Gain
Rio Kyerematen
. St. Johns School, East Ham, East London.
Terry Emms
. St. Johns Secondary School, Notting Hill, West London.
Alan Mullery
. St. Joseph’s Primary School, Neath, Wales.
Mark Bowen
. St. Joseph’s R.C. Primary School, North Shields, Tyne & Wear.
Jimmy Scarth
. St. Joseph’s R.C. School, Port Talbot, Wales.
Mark Bowen
. St. Kevins School, Dublin, Republic of Ireland.
Stephen Kelly
. St. Louis Grammar School, Toomebridge, County Antrim, Northern Ireland.
Ciaran Duffin
. St. Martin’s School, Brentwood, Essex.
Jamie Davis
. St. Mary’s CoE School, Cheshunt, Herts.
Armani Daly
. St. Margaret Mary’s School, Glasgow, Scotland.
Garry Brady
. St. Mary’s Primary School, Bannockburn, Scotland.
Alistair Dick
. St. Mary’s School, Belfast, Northern Ireland.
Paul McVeigh
. St. Michael Catholic High School, Watford, Herts.
Keanan Bennetts
. St. Michaels Primary School, East Ham, East London.
Terry Emms
. St. Michaels College, Eniskillen, Northern Ireland.
Kieran McKenna
. St. Modans High School, Stirling, Scotland.
Alistair Dick
. St. Patrick’s Boys Academy, Dungannon, Northern Ireland.
Mark Hughes (midfielder 2000-2005)
. St. Patrick’s High School, Coatbridge, North Lanarkshire, Scotland.
Alex Hamill
. St. Patrick’s Secondary Modern School, Newcastle-under-Lyme, Staffordshire.
Milija Aleksic
. St. Peters School, Stoke, Staffordshire.
Garth Crooks
. St. Pius School, Drumchapel, Glasgow, Scotland.
Andrew Bradbury
. St. Thomas More School, Bedford, Bedfordshire.
Alan Marriott
. St. Thomas More School, Southend-on-Sea, Essex.
Liam Priestley
. St. Thomas More School, Wood Green, Haringey, North London.
Lawrence Vigouroux
. St. Thomas the Apostle Comprehensive School, Peckham, South London.
Roger Wade
. Sackville School, East Grinsted, West Sussex.
Allan Tait
. Samuel Whitbread School, Hitchin, Herts.
Scott-Aaron Houghton
. Salesian School, Calbridge, County Kildare, Republic of Ireland.
Simon Webb
. Salisbury School, Enfield, Middlesex.
Greg Howell
. Sanders Draper School, Hornchurch, Essex.
Jack Munns
. Saughton Secondary School, Edinburgh, Scotland.
Dave Mackay
. Scarborough High School, Scarborough, North Riding of Yorkshire.
Bill Nicholson
. Scoil Isogain Primary School, Dublin, Republic of Ireland.
David McDonald
. Scoil Lorcain Primary School, Waterford, Republic of Ireland.
Michael McCabe
. Seaview Primary School, Belfast, Northern Ireland.
Chris McGrath
. Sele School, Welwyn Garden City, Herts.
Daniel Perry.
. Selwyn Primary School, Chingford, London.
Teddy Sheringham
. Shaftesbury School, Shaftesbury, Dorset.
Simon Clist
. Shene Park School, Richmond, South-West London.
Freddy Champion
. Sheredes School, Hoddesdon, Herts.
Charlie Lee
Paul McBride
Connor Ogilvie
. Shipman Road Secondary School, Canning Town, East London.
Micky Stead
. Shottermill School, Haslemere, Surrey.
Ron Reynolds
. Sidney Russell School, Dagenham, Essex.
Wayne Vaughan
. Sir Frederick Osborne School, Welwyn Garden City, Herts.
Dean Wood
. Sir William Collins School, Euston, Camden, London.
John Cooper
. Sladebrook School, Neasden, North West London.
Del Deanus
. Somerdale School, Belfast, Northern Ireland.
William Spence
. Somerset School, Tottenham, North London.
Steve Carney
Anthony Chambers
Trevor Wilkinson
. South Hackney Secondary School, East London.
Mark Falco
. Southgate School, North London.
Nick Tsaroulla
. Staines Preparatory Primary School, Saines-upon-Thames, Middlesex.
Steven Caulker
. Stanborough School, Welwyn Garden City, Herts.
Archie Chaplin
. Stanhope Junior School, Gedling, Nottinghamshire.
Steve Hodge
. Stanhope Road School, South Shields, Tyne & Wear.
Warney Cresswell
. Statonbury International School, Milton Keynes, Buckinghamshire.
Dele Alli
. Stoke Newington Secondary School, Hackney, London.
Ronnie Hawkins
Will Miller
. Stonelaw High School, Rutherglen, Glasgow, Scotland.
Steve Archibald
. Strand Street Christian Brothers School, Dublin.
Jimmy Holmes
. Stratford School, Stratford, East London.
Troy Archibald-Henville
. Strood Academy, Southwark, South London.
Mikey Moore
. Suffolks School, Enfield, Middlesex.
Steve Smart
. Surrey Street Junior School, Luton, Bedfordshire.
Mitchell Thomas
. Sutton Manor High School, Sutton, Surrey.
Neil Le Bihan
. Swan Mead School, Basildon, Essex.
Mark Thorn
. Sweyne School, Rayleigh, Essex.
Ian Cranstone
Konrad Powley
. Syon School, Isleworth, Middlesex.
Keith Osgood
. Tallinna Linnamae Vene Lutseum, Tallin, Estonia.
Maksim Paskotsi
. Tanys Dell Primary School, Harlow, Essex.
Carl Hoddle
. Taunton’s Grammar School, Southampton.
Martin Chivers
. Thurstable School, Tiptree, Essex.
Arran Shave
. Thurston Upper School, Bury St. Edmunds, Norfolk.
Gary Stevens
. Torells School, Grays, Essex.
Martin Robinson
. Towers Junior School, Hornchurch, Essex.
Craig Bickles
. Trent Polytechnic, Nottingham.
Tony Galvin
. Trinity Catholic High School, Woodford Green, Essex.
James Dalton
. Turnford School, Cheshunt, Herts.
Les Boughey
Andy Edmonds
. Twynham School, Christchurch, Dorset.
Jamie Redknapp
. Upton House School, Homerton, Hackney, East London.
Steve Cavanagh
Tony Parks
. University of East London, Newham, East London.
Anton Blackwood
. Valence Primary School, Dagenham, Essex.
Terry Venables
. Vandyke Upper School, Leighton Buzzard, Bedfordshire.
Danny Hutchins
. Verulam School, St. Albans, Hertfordshire.
Will Andiyapan
. Vittoria Primary School, Islington, North London.
Terry Naylor
. Wandsworth School, Southfields, Wandsworth, South West London.
Peter Southey
. Wanstead High School, Wanstead, East London.
Kyle Fraser-Allen
Dennis Cirkin
Roshaun Mathurin
Joe Watson
. Wantage School, Wantage, Oxfordshire.
Steve Bence
. Warwick Boys School, Walthamstow, East London.
Andy Polston
. Waverley Secondary School, Drumchapel, Glasgow, Scotland.
Gordon Smith
. Webber Independent School, Milton Keynes, Buckinghamshire.
Steve Smart
. Welling School, Woolwich, South London.
Andy Turner
. Wentworth School for Boys, Southend-on-Sea, Essex.
Alan Gemmell
. West Denton High School, Newcastle.
Shaun Murray
. West Flegg High School, Great Yarmouth, Norfolk.
Greg Lake
. West Hatch High School, Chigwell, Essex.
Brandon Bryan-Waugh
Daniel Day
. West Kensington Central School, Kensington, London.
Arthur “Jackie” Gibbons
. Westfield School, Watford, Herts.
Chris Casey
. Westlands Junior School, Chelmsford, Essex.
Peter Collins
. Westminster City School, Westminster, London.
Emmanuel Sonupe
. Weston Park Boys School, Southampton, Hampshire.
Graham Roberts
. Whitchurch High School, Cardiff, South Wales.
Gareth Bale
. Whitehall Road County Primary School, Chingford, East London.
Jimmy Neighbour
. Wick Road Secondary Modern School, Bristol.
David Jenkins.
. Willesden High School, Willesden, North West London.
Phil Ifil
. William Ellis School, Highgate, North London.
Luke Tully
Sammy Winston
. William Fitt Junior School, Walthamstow, East London.
Paul Wilkins
. William Morris Senior High School, Walthamstow, East London.
Danny Maddix
. William Parker School, Hastings, East Sussex.
Shwan Jalal
. Willsborough School, Ashford, Kent.
Neil Ruddock
. Willink School, Reading.
David Tuttle
. Wimbledon College, Wimbledon, South-West London.
Lee Angol
. Wimbledon Park Primary, Wimbledon, South-West London.
Mario Alexandriou
. Winchmore Hill School, Enfield, Middlesex.
Marcus Edwards
Warren Gravette
Kazaiah Sterling
. Windsor Boys School, Hillingdon, North-West London.
Steve Smart
. Winchmore Hill Junior School, Enfield, Middlesex.
Andy Thoedosiou
. Wingfield Secondary School, Rotherham, Yorkshire.
Ian Smith
. Wood End Park School, Hillingdon, Middlesex.
Guy Butters
. Wood Green Comprehensive School, Wood Green, North London.
Philip Ward
. Woodberry Downs Comprehensive School, Harringay, North London.
Julio Grato
. Woodbridge High School, Woodford Green, Essex.
Jack Barthram
Ricky Dobson
Sam Smith
. Woodlands School, Newham, East London.
Timileyin Adekunle
. Woodley High School, Greater Manchester.
Kieran Trippier
. Woodside School, Plaistow, East London.
Micky Stead
. Yateley School, Yateley, Hampshire.
Richard Williams
. Yew Tree Secondary School, Wythenshawe, Manchester.
Paul Stewart